Ministranci, czyli grupa chłopaków począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej, ich zadaniem jest posługiwanie do Mszy Św. i dbanie o to, aby wszystko było do niej odpowiednio przygotowane.

 W naszej parafii obecnie posługuje 26 ministrantów i 9 lektorów.

Ministranci są również aktywni poza kościołem. Co roku biorą udział w dekanalnych rozgrywkach piłki nożnej. W 2012 roku zajęli III, w 2014 II, a w 2015 znowu III miejsce w tym turnieju. Wyjeżdżają na obozy letnie, biorą aktywny udział w pielgrzymkach, jak również pomagają w pracach porządkowych i dekoracyjnych w naszym kościele.

Co roku w grudniu do grona ministrantów przyjmowani są nowi chłopcy, którzy od września przygotowują się do tej roli.

Każdy z ministrantów wybiera sobie dzień tygodnia, w którym to zobowiązuje się regularnie chodzić na służbę. A w niedzielę i święta każdy z ministrantów powinien być przy ołtarzu.

Co roku w Wielki Czwartek w Katedrze odbywa się Msza Św. Krzyżma, na którą ministranci pielgrzymują. Podczas tej Mszy Biskup odznacza najbardziej zasłużonych ministrantów. Również z naszej parafii co roku jeden ministrant otrzymuje tę nagrodę.