Marianki funkcjonują w naszej Parafii od wielu lat. Dawniej jako Sodalicja Mariańska, dziś Grono Dzieci Marii.

Aby zostać Dzieckiem Marii, wystarczy być dziewczynką, która przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Kandydatki uczestniczą w przygotowaniach, gdzie Animatorka przybliża im sprawy Matki Bożej, Kościoła i służby. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia (8.12) są przyjęte do grona, a starsze zmieniają Medalik (w zależności od wieku: różowy- kandydatki, zielony- 6 klasa, niebieski- 2 gimnazjum), co zatwierdził diecezjalny Opiekun wspólnoty Ks. Mariusz Sobek.


Statystyka:

Obecnie aktywnie działa tu ok. 25 dziewcząt, w tym dwie nowoprzyjęte: Paulina i Laura.


Co robimy?

Przede wszystkim stoimy przy sztandarze, który jest naszym Honorem.

Spotykamy się najczęściej co dwa tygodnie, na spotkaniach formacyjno-organizacyjnych. Sprzedajemy Opłatki, by w ten sposób uzbierać fundusze na nasze potrzeby. Część sumy przeznaczamy na paczki mikołajowe dla najuboższych, najstarszych bądź najbardziej schorowanych mieszkańców Chróścic. Wiele radości przynosi nam sprawianie prezentu, tym którzy tak bardzo odczuwają ból samotności i choroby.

Dwa razy do roku spotykamy się na całodniowych skupieniach, aby nieco się uduchowić, zintegrować, oglądamy filmy, słuchamy konferencji, pieczemy kiełbaski na ognisku, śpiewamy, modlimy, uczymy się jak  sprawić komuś radość (odwiedzamy starszych w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu, lub pacjentów Hospicjum w Starych Siołkowicach).

Przewodniczymy nabożeństwom: Różańcom, Majowym, Drogom Krzyżowym. Wystawiamy przedstawienia zwłaszcza w Dniu Matki. Raz w roku uczestniczymy w turnieju DM w Leśnicy (zdobyłyśmy 2 i 4 miejsce na 27 parafii). W październiku zjeżdżamy się na Rekolekcjach dla dziewcząt całej Diecezji, w których spotykamy ponad 1100 marianek z innych parafii.  Pomagamy w akcjach wolontaryjno-misyjnych, robiąc kartki świąteczne, piekąc pierniki, pomagając w kiermaszach Światecznych. Sprzątamy Salkę parafialną- to w końcu nasz drugi dom. Pomagamy w przygotowaniach dekoracji na większych uroczystościach: dożynkach, oraz Triduum- ciemnicy i Bożego Grobu, dywanu z kwiatów na uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Adorujemy Najświętszy Sakrament. Wyjeżdżamy z ministrantami na wspólne wycieczki.

Wiecej informacji na stronie WWW.dziecimarii.eopolszczyzna.pl