XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10. Kol. na prąd Zbiórka na Fundusz Nowego Tysiąclecia

godz. 700 W intencji Róż Różańcowych Męskich i Żeńskich oraz pielgrzymów do Trzebnicy

godz. 900 Za † córkę Annę Ciemny z okazji urodzin, brata Piotra, dziadków Katarzynę i Józefa Ciemny, †† z rodzin Ciemny- -Cybulski-Gamrot-Moczko

godz.1030 Za † Karl-Heinza Schmid w II rocznicę śmierci, †† Lothara i Manfreda Unruh, za †† z pokrew. Unruh-Ludynia- -Warzecha oraz dusze opuszczone

godz.1500 Nabożeństwo Różańcowe – prowadzą Mężczyźni


PONIEDZIAŁEK – 09.10. Wsp. bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa

godz. 700 – Za † męża i ojca Alojzego Kupczyk, †† rodz., teściów oraz o błog. Boże i zdrowie w rodzinie

– Za †† rodz. Martę i Józefa Kupczyk, syna Alojzego, córkę Lidię, 2 zięciów oraz za †† z pokrew. Baldy-Kupczyk

godz.1730 Nabożeństwo Różańcowe


WTOREK – 10.10.

godz.1730 Nabożeństwo Różańcowe

– Za †† Annę i Wilhelma Weber, ich syna Alfreda, rodz., rodzeństwo, † Norberta Weber, jego rodz. i za †† z pok.

– Za † męża Józefa Sosna w dniu urodzin, rodz., teściów i za †† z rodzin Sosna-Stiller


ŚRODA – 11.10.

godz. 700 Za †† rodz. Barcik i †† z pokrew.

godz.1730 Nabożeństwo Różańcowe w języku niemieckim


CZWARTEK– 12.10.

godz.1730 Nabożeństwo Różańcowe Za † ojca Kurta Nawrat z okazji urodzin, jego † żonę Annę, jego rodz., siostrę, 2 braci, †† rodz. Elżbietę i Franciszka Kaluża, syna Henryka, córkę Lucję, 7 zięciów i dusze op.


PIĄTEK – 13.10. Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

godz. 800 Msza św. szkolna z ofiarą W intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników Służby Zdrowia

godz.1730 Nabożeństwo Różańcowe Za † matkę Helenę Piechota w rocznicę śmierci, ojca Ryszarda, brata Bernarda w dniu urodzin, †† z pokrew. oraz o zdrowie i błog. Boże w rodzinie


SOBOTA – 14.10.

godz.1630 Nabożeństwo Różańcowe (Spowiedź)

godz.1700 Uroczyste nieszpory z kazaniem

1. Do św. Jadwigi w intencji Kobiet

2. Za †† rodz. Michała i Elżbietę Kołodziej, ich córki Emę i Matyldę, syna Karola, wujka Jana i †† z pokrew.

3. Za † siostrę zakonną Walezję Piekorz w rocznicę śmierci


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10. Odpust Kol. na potrzeby parafii

godz. 700 Za † męża Pawła Rohnstock w II rocznicę śmierci, za †† rodz., brata oraz o Boże błog. i zdrowie dla całej rodziny

godz. 900 Za †† Wiktora i Juliannę Kośny, syna Karola, zięciów Hermana i Norberta, za †† rodziny Kośny-Grzonka oraz o zdrowie i Boże błog. w rodzinie

godz.1100 Suma Odpustowa W intencji Parafian i Gości czcicieli św. Jadwigi oraz fundatorów i dobrodziejów

godz.1500 Nabożeństwo Różańcowe – prowadzi MłodzieżOdpust 2017
Gmina Popielów

w partnerstwie z Gminą Łubniany, Gminą Murów, Gminą Dobrzeń Wielki, Parafią Rzymskokatolicką pw. NMP Królowej Aniołów w Popielowie, Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Michała Archanioła w Karłowicach, Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach, Parafią Rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zagwiździu, Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Szczepana w Brynicy, Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Józefa Robotnika w Osowcu-Węgrach, Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Bartłomieja w Jełowej, Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Jadwigi w Chróścicach

w ramach Osi priorytetowej V – Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego
Działania 5.3 Ochrona dziedzictwa kulturowego i kultury
Poddziałanie 5.3.1 Dziedzictwo kulturowe i kultura

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego

na lata 2014 – 2020

realizuje:

projekt pn.: „Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji – część południowa”

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


ZOBACZ SZCZEGÓŁYPodziękowanie Rady Parafialnej i Proboszcza Parafii pw. Św. Jadwigi

1 czerwca 2016 roku ogłosiliśmy decyzję i apel o podjęciu starań do wymiany pokrycia dachowego naszej Świątyni. Dzięki mobilizacji i ofiarności Was, Parafian udało nam się w minionym okresie  zebrać kwotę 126.650 zł. Na koncie parafialnego konta remontowego, istniejącego już dłuższy czas tę kwotę w chwili obecnej posiadamy. Wpłat dokonanych na parafialne konto bankowe dokonało 99 osób a 128 osób złożyło ofiary w kancelarii parafialnej. Najwięcej dały jednak zbiórki przed kościołem i w kościele. Serdecznie za ofiarność i dosłownie każdą złotówkę dziękujemy. Zebrana kwota  nie zabezpiecza jeszcze w pełni wszystkich potrzeb, ale mamy nadzieję iż brakujące środki jeszcze uda się dodatkowymi zbiórkami i ofiarnością zebrać . Szacowany koszt remontu będzie prawdopodobnie wynosił około 250 tysięcy zł. Mamy już zapewnienie Gminy o wsparciu remontu kwotą około 100 tysięcy złotych więc musimy temu podołać.

Przygotowania do remontu idą pełną parą. Chcielibyśmy aby dach przykryła czerwona dachówka ceramiczna (taka jak na jednym ze zdjęć), bardzo podobna do pokrycia mnich/mniszka, ale musimy uzyskać na to zgodę konserwatora zabytków. Takie starania zostały już podjęte i mamy nadzieję iż tak się stanie.
W ramach remontu na pewno wymienione muszą być wszystkie łaty a cały dach dodatkowo zabezpieczy odpowiednia folia dachowa. Na pewno też trzeba będzie wymienić filary nośne sygnaturki ( małej wieży – w jakim są stanie widać na zdjęciach ) a przy okazji dokonać jej odnowienia. Tu jednak pojawiły się deklaracje tzw. sponsoringu i te zadania nie powinny obciążać dodatkowo remontu samego dachu. Rozpoczęcie prac zacznie się prawdopodobnie bardzo niedługo. Mamy nadzieję iż sprzyjać nam będzie pogoda i już niedługo będziemy mogli się cieszyć z efektu naszej ofiarności i mobilizacji.

Bóg zapłać i Szczęść Boże.Rada Parafialna i Ksiądz Proboszcz
9 października 2016

  APEL Rady Parafialnej i Proboszcza Parafii pw. Św. Jadwigi

Nasza świątynia ma już prawie 80 lat – w przyszłym roku będziemy obchodzić  osiemdziesiątą rocznicę jej konsekracji. Wybudowano ją w przeciągu zaledwie dwóch lat. Niestety czas biegnie nieubłaganie a stara substancja budowlana się starzeje. O naszą świątynię staramy się dbać wykonując corocznie jakieś prace które pozwalają  cieszyć się jej wyglądem. Przed nami kolejne ważne i duże wyzwanie. Po wielu spotkaniach, oględzinach i konsultacjach Rada Parafialna wspólnie z Proboszczem doszła do wniosku iż najwyższy czas zająć się remontem dachu nad nawą główną i prezbiterium. Część ta kryta jest dachówką typu mnich-mniszka. Dachówka ta jest mocowana i uszczelniana zaprawą wapienną . Po osiemdziesięciu latach nasz dach niestety się sypie; kilka razy w roku trzeba kontrolować i wymieniać pęknięte dachówki a zaprawa całkowicie straciła swe własności mocująco uszczelniające. Podczas opadów deszczu i śniegu, szczególnie kiedy wieje wiatr, woda i śnieg dostają się do środka. I rokrocznie jest coraz to gorzej . Wobec coraz to bardziej ekstremalnych zdarzeń pogodowych z którymi coraz to częściej się spotykamy, istnieje realne zagrożenie że nasz dach zostanie uszkodzony. Chcemy tego uniknąć stąd niełatwa decyzja o remoncie dachu. Chcemy by następne lata nasza świątynia była zabezpieczona i cieszyła swym wyglądem. Remont dachu jest przedsięwzięciem skomplikowanym i kosztownym, dlatego też zwracamy się z apelem do wszystkich Parafian o pomoc i ofiarność. Niewielkie środki na tzw. fundusz remontowy Parafia już zgromadziła, liczymy też na pomoc Gminy która obiecała że nas wesprze. Nasz , parafian wkład został wstępnie oszacowany na 150 zł od każdej rodziny zamieszkującej naszą Parafię. Środki te chcielibyśmy zebrać w formie ofiar i kolekty w  przeciągu następnych 3 miesięcy, do września tego roku, bo istnieje realna szansa by prace jeszcze w tym roku zostały wykonane. Zmobilizujmy się wszyscy wspólnie i dokonajmy tego by nasz Parafialny Boży Dom mógł się cieszyć nowym, bezpiecznym i trwałym dachem dla wielu kolejnych pokoleń.


Rada Parafialna
1 czerwca 2016