Zapraszamy na stronę:

www.sdm-chroscice.plPrzygotowania do ŚDM

15.11.2015 gościliśmy w naszej parafii program "Do zobaczenia w Krakowie". Jest on emitowany w niedzielne poranki na programie TVP1. Powodem tej wizyty była akcja "bieg ŚDM", o której był nagrywany reportaż. Mimo fatalnej pogody, i ulewnego deszczu, Chróścicka młodzież zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, na nagraniu stawiło się ponad dwadzieścia osób, które nie przestraszyły się warunków panujących na zewnątrz. Po Błogosławieństwie Księdza Proboszcza, opowiadaliśmy przed kamerą o całej akcji, następnie po krótkiej rozgrzewce, Chróścicka młodzież pokazała, że nie boi się niczego i wyszła biegać mimo zimna i ulewy.

To oczywiście nie jedyna akcja w jaką angażuje się młodzież, oprócz tego pieczemy ciasteczka, które będzie można nabyć na kiermaszu, pomagamy starszym osobom w pracach porządkowych. Wielkim powodzeniem zakończyło się wspaniałe dekanalne spotkanie młodzieży, w naszej parafii, które odbyło się w piątek po naszym Odpuście.

30.11.2015 w naszej parafii, radni z Chróścic wraz z zespołem Caritas i młodzieżą przy wsparciu jednej z podopolskich firm samochodowych, zorganizowali akcję bezpieczne roraty, wręczając dzieciom kamizelki odblaskowe, w których będą w tym roku uczęszczać na roraty. Dzięki temu zwiększy się ich bezpieczeństwo i będą lepiej widoczni dla kierowców samochodów.

6.12.2015 na antenie TVP 1 został wyemitowany odcinek programu "Do zobaczenia w Krakowie", w którym to znalazł się reportaż z naszej akcji "Bieg ŚDM". Dla tych którzy go przegapili, odcinek ten jest dostępny na naszej stronie na facebooku Bieg ŚDM Chróścice.